КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Баришівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Календар
  «  Січень 2012  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031


  Пошук

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 04.03.2021, 12:45

  Головна » 2012 » Січень » 11 » Затверджено Порядок проведення моніторингу якості освіти
  11:47
  Затверджено Порядок проведення моніторингу якості освіти
  На виконання статті 3 Указу Президента України від 30 вересня 2010 р. № 926 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення моніторингу якості освіти.

  Порядком визначено механізм організації та проведення моніторингу якості дошкільної, позашкільної, початкової, базової і повної загальної середньої освіти, професійно-технічної, базової та повної вищої освіти.

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
  від 14 грудня 2011 р. № 1283 Київ
  Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти На виконання статті 3 Указу Президента України від 30 вересня 2010 р. № 926
  «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» Кабінет Міністрів України постановляє:
   
  Затвердити Порядок проведення моніторингу якості освіти, що додається.
  Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ
  Інд.70 ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2011 р. № 1283 ПОРЯДОК проведення моніторингу якості освіти
  1. Цей Порядок визначає механізм організації та проведення моніторингу якості дошкільної, позашкільної, початкової, базової і повної загальної середньої, професійно-технічної, базової та повної вищої освіти (далі — моніторинг). Дія цього Порядку поширюється на навчальні заклади незалежно від їх підпорядкування та форми власності.
   2. Основними завданнями моніторингу є: отримання об’єктивної інформації про якість освіти, стан системи освіти, а також прогнозування її розвитку; оцінювання стану системи освіти відповідно до завдань державної політики в галузі освіти; забезпечення органів державної влади статистичною та аналітичною інформацією про якість освіти. 3. Основними методами проведення моніторингу є: об’єктивність оброблення інформації про якість освіти; системність оцінювання якості освіти; оперативність доведення до відома органів управління освітою та громадськості результатів моніторингу.
  4. МОНмолодьспорт: визначає напрями проведення моніторингу відповідно до завдань державної політики в галузі освіти; затверджує план заходів щодо проведення моніторингу та здійснює контроль за його виконанням.
  5. Державна наукова установа "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” МОНмолодьспорту розробляє науково-методичне та здійснює організаційне забезпечення проведення моніторингу, узагальнює статистичну та аналітичну інформацію про якість освіти.
  6. Моніторинг проводиться шляхом: збору та проведення аналізу інформації про стан системи освіти; підготовки статистичної та аналітичної інформації про якість освіти.
  7. Моніторинг проводиться на локальному, регіональному та загальнодержавному рівні.
  8. Об’єктами моніторингу є: інформація про учасників освітнього процесу, зокрема про стан їх здоров’я, соціальний захист, умови життя та навчання, готовність до провадження певного виду діяльності, рівень задоволення потреби в освітніх послугах; процеси, що відбуваються у системі освіти, та характеристики її стану; результати навчальної діяльності; навчально-методичне, матеріально-технічне, нормативно-правове, кадрове забезпечення освітнього процесу.
  9. Моніторинг проводить державна наукова установа "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” МОНмолодьспорту, установи та організації, що належать до сфери управління Міністерства (далі — виконавці), на підставі доручення МОНмолодьспорту, яким визначаються виконавці, мета, завдання, строки проведення моніторингу і узагальнення статистичної та аналітичної інформації про якість освіти на загальнодержавному рівні. 10. Методами проведення моніторингу є: опитування різних груп респондентів; тестування; збір статистичних даних про стан системи освіти за встановленою виконавцем формою; вивчення документів навчальних закладів, органів управління освітою.
  11. Моніторинг проводиться п’ятьма етапами. На першому етапі визначається мета, завдання, строки, процедура, методи проведення моніторингу та критерії оцінювання. На другому етапі готуються інструктивно-методичні матеріали щодо проведення моніторингу. На третьому етапі проводиться моніторинг. На четвертому етапі проводиться аналіз результатів моніторингу, готується статистична та аналітична інформація про якість освіти. На п’ятому етапі оприлюднюється зазначена інформація.
  12. МОНмолодьспорт враховує результати моніторингу під час формування та реалізації державної політики в галузі освіти. 13. Моніторинг проводиться виконавцями у межах коштів, передбачених їм у відповідних бюджетах, а також за рахунок інших джерел.
   

   
  Переглядів: 345 | Додав: adminbar | Рейтинг: 0.0/0
  Профспілка працівників освіти і науки України © 2021
  Створити безкоштовний сайт на uCoz