КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Баришівська районна організація
ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ
Меню сайту

Корисні посилання
  • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
  • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
  • Федерація Профспілок України

  • Форма входу


    Календар
    «  Серпень 2019  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
       1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031


    Пошук

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Вітаю Вас, Гість · RSS 23.08.2019, 14:27


    Як організувати заміну тимчасово відсутніх учителів та забезпечити оплату праці?
    Як організувати заміну тимчасово відсутніх учителів та забезпечити оплату праці?
    Категорія: Соціально-економічний захист » Оплата праціДетальніше
     
    Умови та оплата праці прибиральниів службових приміщень
    Які обов’язки покладаються на прибиральників загальноосвітніх навчальних закладів та як здійснюється оплата праці?

    Відповідно до п. 23 Методичних рекомендацій з питань порядку формування штатів загальноосвітніх навчально-виховних закладів (лист Міністерства освіти і науки України №1/9-234 від 19.06.2001 року (із змінами і доповненнями) посада прибиральника приміщень вводиться із розрахунку 0,5 посади на кожні 250 кв. м. площі, що прибирається, але не менше 0,5 посади на школу.....
    Категорія: Соціально-економічний захист » Оплата праціДетальніше
    Запитуєте - відповідаємо
    Який порядок встановлення доплати за несприятливі умови праці працівникам кухні в навчальних закладах? Чи може надаватися додаткова відпустка за шкідливі умови праці шеф-кухарю, комірнику та завгоспу навчального закладу ?
    Категорія: Соціально-економічний захист » Оплата праціДетальніше
     
    Норма годин на тарифну ставку
     Одним із показників при визначенні заробітної плати педагогіч­ного
               працівника є норма годин на тарифну ставку.
    Ця нормаперед­бачена статтею 25Закону  651, статтею 30 Закону  2628, 
                а також пунктом 64 Інструкції  102, становить:

    §         для вчителів усіх спеціальностей  18 годин на тиждень;

    §         для вихователів  30 годин на тиждень;

    §         для вихователів спеціальних навчальних закладів (груп ком­пенсуючого типу 25 годин на тиждень;

    §         для соціального педагога  40 годин на тиждень;

    §         для практичного психолога  40 годин на тиждень;

    §         для практичного психолога спеціальної загальноосвітньої
          школи (школи-інтернату 18 годин на тиждень;

    §         для практичного психолога ДНЗ компенсуючого типу — 20 годин на тиждень;

    §         для учителя-логопедадефектолога дошкільного навчально­го закладу  20 годин на тиждень;

    §         для музичного керівника  24 години на тиждень;

    §         для інструктора з фізкультури  30 годин на тиждень;

    §         для вихователя-методиста  36 годин на тиждень;

    §         для керівника гуртка  18 годин на тиждень.

     
    Оплата праці методистів, інспекторів поза основним місцем роботи
    Запитання.
    Як має оплачуватися праця методистів методичних кабінетів, інспекторів, спеціалістів відділів та управлінь освіти, які виконують педагогічну роботу в навчальних закладах - поза основним місцем роботи.

    Відповідь.
    Посада методиста належить до педагогічних працівників. Тому оплата педагогічної роботи, виконаної на умовах сумісництва, тобто поза основним робочим часом, здійснюється, в порядку, встановленому для педагогічних працівників, а саме - за тарифікацією. Її розмір залежить від тижневого навчального навантаження, ставки заробітної плати, встановленої за наслідками атестації за місцем роботи за сумісництвом, та виконання інших видів педагогічної роботи (перевірка письмових робіт, завідування кабінетами тощо)........
    Категорія: Соціально-економічний захист » Оплата праціДетальніше



    Відстрочка від призову на строкову військову службу 
     
    Статтею 27 Закону України „Про загальну середню освіту” передбачено, що педагогічному працівнику-призовнику, який має вищу педагогічну освіту і основним місцем роботи якого є загальноосвітній навчальний заклад, надається відстрочка від призову на строкову військову службу на весь період його роботи за спеціальністю.

    Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про загальний військовий обов’язок і військову службу” від 4 квітня 2006 року цей Закон викладено в новій редакції. В Законі зазначено, що відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю.....
    Категорія: Правовий захист » Питання та відповіді Детальніше


    Профспілка працівників освіти і науки України © 2019
    Створити безкоштовний сайт на uCoz