КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Баришівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Календар
  «  Квітень 2011  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930


  Пошук

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 09.03.2021, 07:28

  Головна » 2011 » Квітень » 4 » Уряд пообіцяв відшукати кошти на додаткове підвищення тарифної ставки бюджетникам
  19:55
  Уряд пообіцяв відшукати кошти на додаткове підвищення тарифної ставки бюджетникам
  На останньому засіданні Кабінету Міністрів було порушено питання про необхідність внесення змін до прийнятої раніше Урядом постанови (30 серпня 2002 р.), що стосувалася оплати праці працівників бюджетної сфери. Як відомо, цією постановою було затверджено залежність оплати праці окремих бюджетних галузей від Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів.

  І, як відомо, головна мета, до якої прагнули і прагнуть профспілки, працівники, зайняті у сфері культури, охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення, – аби мінімальна тарифна ставка відповідала розміру мінімальної заробітної плати, і цим забезпечувалися законні гарантії працівників державних галузей, в яких зайнято близько 4 млн. осіб. Проте, з часу прийняття постанови, з 2002 року, ці гарантії ще жодного разу не було реалізовано. Усі уряди без винятку виправдовували таку несправедливість недостатністю коштів у Державному бюджеті. Унаслідок, зростала напруга серед працівників бюджетної сфери. А у березні цього року, напередодні 6-го з’їзду Федерації профспілок України, вчителі провели безпрецедентну за організацією та масовістю акцію протесту. Біля стін будівлі Уряду відбулися переговори, які, проте, не дали відповіді на основне питання – чи забезпечить Уряд наповнення Єдиної тарифної сітки. Було досягнуто лише однієї домовленості – поширення системи надбавок до посадових окладів усім педагогам, зайнятим не лише в системі освіти. Проте, на останньому засіданні Кабміну Прем’єр-Міністр Микола Азаров дав надію і на відповідне підвищення мінімального розміру тарифної ставки.

  Коментує заступник Голови ФПУ Григорій Осовий, який брав участь в урядовому засіданні.

  - Про означену проблему від імені профспілок я доповідав на засіданні Кабінету Міністрів ще у січні цього року, коли Урядом приймалося рішення про встановлення посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на рівні 613 гривень, з чим, звичайно, не погоджувалися профспілки. Але тоді Уряд пропозиції профспілок відхилив, аргументуючи тим, що рік лише розпочався і не відомо, як почуватиметься економіка у другому післякризовому році, як наповнюватиметься Держбюджет.

  Січневе підвищення було вкрай недостатнім для забезпечення виконання по-перше, норм Генеральної угоди, по-друге, зниження кількості бідних серед працюючих у бюджетних галузях.

  Щоб зняти соціальну напругу у березні, Уряд зробив поступку страйкуючим вчителям - поширив дію системи надбавок до посадових окладів усім педагогам. Тепер вона поширюватиметься на 375 тисяч працівників і на це додатково планується спрямувати з Держбюджету 370 млн. гривень. Але така надбавка вводиться лише з 1 вересня. А щодо підвищення тарифної ставки працівникам першого розряду у квітні (за планом це відбувається 1 січня, 1 квітня і 1 жовтня), збільшення передбачалося лише на 12 гривень, тобто, до 625 гривень. З чим лідери відповідних профспілок, ФПУ, СПО профспілок одностайно не погоджуються: таким мізером не забезпечити скасування розриву між мінімальною тарифною ставкою і мінімальної, як того вимагають норми Генеральної угоди, і не підвищити рівня життя працівників.

  Цю профспілкову позицію я висловив на засіданні Кабінету Міністрів, попередив, що рівень соціальної напруги високий, я особисто зустрічався з вчителями м. Києва вже після з’їзду ФПУ, і відчув зростання гостроти настроїв. Якщо на наші проблеми Уряд не буде звертати уваги, це може призвести і до стихійних бунтів. У відповідь на аргументи економічного, соціального і суспільно-політичного характеру, Прем’єр-міністр зазначив, що розуміє становище працівників бюджетних галузей, але на даний час бюджетних коштів не передбачено на ще одне підвищення. Але він звернувся до міністрів, що можна би додатково зробити і унаслідок дискусії було віднайдено компромісний варіант, озвучений Прем’єром Він полягає у тому, аби провести ще одне підвищення у період між 1 квітня і 1 жовтня. До травня Уряд проаналізує стан виконання Державного бюджету за 1 квартал, внесе до Дербюджету необхідні зміни. Тобто, Уряд проявив волю відшукати кошти на додаткове підвищення тарифної ставки у бюджетній сфері.

  За дорученням Прем’єр-міністра уже створено робочу комісію, яку очолює Віце-прем’єр Сергій Тігіпко. До складу комісії увійшли представники Міністерства економіки та Міністерства фінансів, лідери профспілок, які мають напрацювати пропозиції щодо віднайдення рішення проблеми. Нарешті відбувся діалог, зближення позицій соціальних партнерів, унаслідок якого віднайдено певний компроміс. Як мінімум, досягнуто домовленості посунути розрив за нормою Генеральної угоди. Аналіз виконання Державного бюджету і додаткових надходжень засвідчить спроможність зробити більше.

  Медіа-центр ФПУ
  Переглядів: 343 | Додав: adminbar | Рейтинг: 0.0/0
  Профспілка працівників освіти і науки України © 2021
  Створити безкоштовний сайт на uCoz