КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Баришівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
  • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
  • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
  • Федерація Профспілок України

  • Форма входу


    Календар
    «  Лютий 2013  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728


    Пошук

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Вітаю Вас, Гість · RSS 19.04.2024, 08:35

    Головна » 2013 » Лютий » 14 » Свято усіх закоханих – романтичність сьогодення
    23:16
    Свято усіх закоханих – романтичність сьогодення
    Свято усіх закоханих – романтичність сьогоденняДень Святого Валентина – сьогодні одне з найулюбленіших свят молоді та усіх закоханих. Воно дуже давнє і допоки справжня історія дійшла до наших часів, обросла безліччю легенд.

    Легенди свята 


    Християнська легенда свідчить, що Валентин жив в ІІІ столітті н.е. у римському місті Тернії. У цей період Римом правив імператор Юлій Клавдій ІІ, який прагнув завоювати світ. Але на заваді стала проблема – замала кількість вояків у римській армії, адже це не дозволяло робити масштабні військові походи. Причиною цих проблем Клавдій почав вважати шлюб, який вимагав від чоловіка залишатися біля сім’ї та піклуватися про дружину та дітей, а тому заборонив обряд вінчання. У кожному неодруженому чоловікові імператор бачив потенційного солдата, який був зобов’язаний вірою і правдою служити заради збагачення свого господаря.

    Священик Валентин не став зважати на імператорську заборону: він став таємно вінчати закоханих, мирити посварених, писати любовні листи на прохання легіонерів і дарував закоханим парам квіти.

    Зберегти в таємниці своє заняття Валентину не вдалося, тому що слава про його великодушність поширилася всією територією Римської Імперії. Чутки про діяння Валентина дійшли й до Клавдія, за наказом якого в 269 році н.е. Валентина взяли під варту, і незабаром був підписаний указ про його страту. Перебуваючи під вартою, молодий Валентин закохався у дочку тюремника. Красуня була незрячою, але Валентин мав здатність зцілювати, тому, користуючись своїм даром та знаннями, вилікував кохану від сліпоти.

    Та час невблаганний і наближалася дата страти – 14 лютого. У цей день Валентин попросив у тюремника письмові приладдя й написав своїй коханій прощальний лист із освідченням у коханні. У кінці листа він написав: «Твій Валентин».

    За іншими джерелами, дочка тюремника сама покохала Валентина, але він, давши обітницю безшлюбності, не міг відповісти взаємністю на її почуття. Тільки у ніч перед стратою, тобто 13 лютого, він надіслав їй зворушливий лист-зізнання.

    Як було насправді – ми так і не зможемо дізнатися, але незаперечним є те, що Валентин загинув в ім’я Кохання.

    У 496 році Папа Римський Геласіус оголосив 14 лютого Днем Святого Валентина. Так, завдяки Папському наказові цей день стали відзначати як день усіх закоханих.

    У Європі День Святого Валентина святкується з XIII ст., в CША – з 1777 р., а у країнах CНД офіційно й відкрито святкується з початку 1990-x років.

    Хоча на Русі було своє свято закоханих, яке відзначали 8 липня й пов’язане з історією любові Петра й Февронії, які й до сьогодні вважаються символами щасливого подружжя і зразком християнського шлюбу.

    Валетинки

    У пам'ять про сміливий вчинок чи то гарну легенду тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» – вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони.

    Перша валентинка побачила світ у 1415 році з легкої руки Чарльза, Герцога Орлеанського. Коли він сидів у в’язниці, то писав своїй дружині любовні послання та оформлював їх у формі серця.

    Найдавніша валентинка, що збереглася до наших днів, знаходиться в Британському музеї. В Англії валентинками здавна обмінювалися замість подарунків, роблячи листівки з кольорового паперу й підписуючи різнокольоровим чорнилом.

    Розквіт валентинок був у 18 столітті, а в 19 – вони набули серійного виробництва. Тоді валентинки друкували чорно-білим чорнилом, а малюнки робили на фабриках вручну.

    Шоколад і цукерки також стали невід’ємними символами 14 лютого. А першу коробочку шоколаду у формі серця створив Річард Кадбері в 1861 році.

    Любовна географія

    У кожній країні День усіх закоханих відзначається по-різному і кожна країна має свої неповторні й оригінальні традиції.

    Англія

    В Англії було прийнято обирати собі «Валентину». Вибір супроводжував незвичайний ритуал – молоді хлопці, зібравшись разом, на папері писали імена дівчат. Потім папірці перемішували в капелюсі й по черзі тягли. Дівчина, ім’я якої випало хлопцю, на рік ставала його «Валентиною», а він її «Валентином». В обов’язок хлопця входило написання сонетів, гра на лютні та постійний лицарський супровід дами.

    В Уельсі закохані обмінювалися «Ложками кохання», які треба було самостійно вирізати з дерева. Вони містили в собі таємниче послання, тому що прикрашалися сердечками та іншими атрибутами кохання, які проголошували: «Ти знайшов шлях до мого серця».

    На сьогодні особливістю святкування Дня Святого Валентина у Великобританії є те, що британці посилають любовні листи не тільки друзям і знайомим, але й своїм домашнім тваринам.

    Сполучені Штати Америки

    У США спочатку посилали лише марципани своїм нареченим, тому що ці тістечка були символом міцних і цінних взаємовідносин. Марципани містили цукор, який дорого коштував. Великої популярності «марципанове визнання» набуло з 1800 року, коли цукровий буряк став широко вирощуватися, що сприяло значному виробництву, а значить, і здешевленню цукру. Налагодивши виробництво карамелі, американці стали випускати червоно-білі цукерки й продавати у коробочках у формі серця. Червоний колір символізував пристрасть, а білий – чистоту кохання й щирість почуттів.

    Польща 

    Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

    Японія

    У 30-ті роки минулого століття свято стало масовим і в Японії. Японці трансформували традиційне свято в так зване «8 Березня для чоловіків», адже подарунки в цей день отримують в основному представники сильної статі. 

    На День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої. 

    Франція

    Французи люблять дарувати (й одержувати в подарунок) коштовності. До речі, їхнім внеском у розвиток свята стало написання на «валентинках» чотиривіршів із зізнанням у коханні. Також традиційними є солодощі у вигляді сердечок.

    Італія

    Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають – «солодкий».

    Україна 

    В Україні свято зберегло усю європейську атрибутику та традиції. Цього дня прийнято дарувати один одному валентинки з ніжними словами кохання чи з гарними побажаннями. Також популярними серед молоді є цукерки у вигляді сердечок та привітання коханих букетами червоних троянд.

    Сучасною особливістю свята є те, що його святкують і на роботі, вітаючи колег солодощами та листівками.

    Щиро вітаємо усіх із романтичним святом – Днем Святого Валентина! Бажаємо вам щирої дружби і вірної любові! Кохайте і будьте коханими!



    Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
    Переглядів: 353 | Додав: adminbar | Рейтинг: 0.0/0
    Профспілка працівників освіти і науки України © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz