КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Баришівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Календар
  «  Листопад 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930


  Пошук

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 04.03.2021, 12:32

  Головна » 2017 » Листопад » 30 » Пленум Профспілки працівників освіти і науки України
  11:38
  Пленум Профспілки працівників освіти і науки України
   
  Пленум Профспілки працівників освіти і науки УкраїниУчасники пленуму Профспілки працівників освіти і науки України, який відбувся 29 листопада 2017 року у Києві, переконані, що настав час здійснити перехід від застарілих і неефективних підходів до формування і реалізації соціальної політики. А це можливо лише при взаємній готовності державних і суспільних інститутів до співробітництва та партнерства.

  Профспілки – це важливий інститут громадянського суспільства, який захищає права і свободи громадян у галузі трудових відносин. Ця роль профспілок набуває особливо важливого значення в умовах становлення демократії та ринкової економіки в нашій державі. А створення потужних впливових профспілок, здатних ефективно відстоювати інтереси працівників – невід’ємний атрибут цивілізованої держави.

  На порядок денний пленуму було винесене питання, продиктоване часом – «Основні тенденції розвитку профспілкового руху та завдання Профспілки працівників освіти і науки України в умовах соціально-економічної трансформації».

  Голова Профспілки Георгій Труханов, розпочинаючи роботу, підкреслив, що питання підвищення ролі профспілок як важливого інструменту соціального діалогу, сьогодні набуває нового значення. Це зумовлене необхідністю забезпечення і захисту не лише професійних інтересів працівників, але й завданнями забезпечення громадянських прав і свобод широких верств населення, особливо в час децентралізації влади. На думку очільника Профспілки, саме профспілки повинні стати ключовою ланкою демократичних засад взаємодії як окремих громадян, так і їхніх організацій у всіх сферах суспільних відносин.

  Розкриваючи суть питання заступник Голови Любов Гарбаренко продовжила думку і наголосила на складнощах профспілкового руху в країні та розповіла про загрози діяльності так званих «жовтих» або «кишенькових» профспілок, які перебувають під цілковитим керівництвом власників підприємств і діють лише в їх інтересах.

  Любов Гарбаренко зауважила, що такі організації непогано оперують актами «непогодження», погрожують страйками, але буксують у повсякденному житті і «ламають списи» об реальні справи, які потребують вивчення, ґрунтовного підходу фахівців для надання професійної допомоги спілчанам.

  Далі мова йшла про діяльність Федерації профспілок України, до якої входить 68 членських організацій, із них – 43 всеукраїнські профспілки та 25 профоб’єднань. Більш детальніше про це розповів Голова ФПУ Григорій Осовий, який брав участь у роботі пленуму Профспілки.

  Григорій Осовий відповідаючи на запитання учасників заходу щодо відтермінування пікетів, які мали відбутися у жовтні цього року, наголосив, що Федерація повністю розуміє реакцію членів профспілок на таке рішення. Але, разом з тим, на ФПУ лежить відповідальність за життя й безпеку учасників активних дій, адже під стінами Парламенту на той час уже проходили різні протестні рухи радикально налаштованих організацій. Також від підтримав думки виступаючих щодо системних змін у роботі Федерації на благо працюючих людей, водночас підкреслюючи важливість продуманих солідарних кроків для поліпшення ситуації у соціальній складовій держави.

  Голова ФПУ поінформував, що з метою реалізації завдань, які стоять перед Федерацією профспілок України у бюджетному процесі, та у зв’язку із реалізацією реформ у різних сферах соціально-економічного розвитку країни, уже ініційовано та проводяться проведення зустрічі з керівниками центральних органів влади та додаткові консультації із профільними міністерствами. А 6 грудні цього року – напередодні розгляду Парламентом проекту держбюджету у ІІ читанні – відбудуться солідарні профспілкові акції у формі інформаційних пікетів органів державної влади.

  У обговоренні основного питання також взяли участь колеги з різних областей України, які підіймали питання і невиконання чинного освітнього законодавства, і проблем якості освіти, стипендіального забезпечення, комунальних послуг ВНЗ, фінансування професійної освіти, регіональні аспекти діяльності організації у зв’язку з утворенням ОТГ. Так, до обговорення долучилися Олександр Яцунь, Володимир Цвих, Ольга Чабанок (Київ), Валентина Боровик (Суми), Сергій Пугачов (Вінниця), Надія Гринь (Запоріжжя), Ольга Жалдак (Черкаси) та інші члени ЦК Профспілки.

  Підбиваючи підсумки роботи Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що зміни у житті країни підштовхують профспілковий рух до пошуку нових, нестандартних форм та заходів профспілкової та правозахисної роботи. «І ми повинні відповідати вимогам часу та очікуванням спілчан у справі захисту їх прав та гарантій», – сказав Георгій Труханов.

  За матеріалами прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України


  Пленум Профспілки працівників освіти і науки України
  Пленум Профспілки працівників освіти і науки України
  Переглядів: 129 | Додав: adminbar | Рейтинг: 0.0/0
  Профспілка працівників освіти і науки України © 2021
  Створити безкоштовний сайт на uCoz