КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Баришівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
  • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
  • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
  • Федерація Профспілок України

  • Форма входу


    Календар
    «  Січень 2013  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    28293031


    Пошук

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Вітаю Вас, Гість · RSS 28.03.2024, 14:47

    Головна » 2013 » Січень » 23 » «Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA
    12:19
    «Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA
    «Український феномен» – бідності працюючої людини та шляхи підвищення рівня життя в державі обговорювали експерти від профспілок, громадських організацій, наукових установ, політикуму на прес-конференції у столичній інформаційній агенції ГолосUA 22 січня 2013 року.

    Реальна мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, межа бідності, заробітні плати у конвертах, тіньова економіка, психологічні умови виживання у «традиційній безвиході» – питання, які найперше цікавили журналістів та викликали активну дискусію виступаючих.

    Так, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк зазначив, що суть питання ховається у визначенні реальної мінімальної зарплати, яка на сьогоднішній день майже на 30% нижча, ніж встановлений прожитковий мінімум.

    «Складається враження, що Верховна Рада, дивлячись у стелю, визначає розмір прожиткового мінімуму як цифру, а не відповідність соціальним гарантіям, – підкреслив експерт, – а після цього працюючу людину, влада «садить на бюджетну голку» субсидій та всіляких виплат. І праця людини стає просто нерентабельною». А за таких обставин, за словами Сергія Кондрюка, українцям залишається «голосувати ногами», їдучи на пошуки високооплачуваної роботи за кордон, а звідси й найгірше – відтік українських мізків та їх використання на благо інших країн.

    Думку про те, що в Україні немає поваги до людської праці висловив фахівець «Фонду громадської безпеки» Юрій Гаврилечко, «… а постійне самоприниження і впевненість у тому, що більшість населення нашої країни живе за межею бідності, стало для середньостатистичного українця певним шаблоном», – наголосила заввідділом дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.

    За словами науковця, цей стереотип склався ще в часи економічної кризи 2008 року, і зараз від нього варто вже позбавлятися. «Не вся Європа живе краще, ніж Україна, а за рівнем життя багато українців наближаються до стандартів наших найближчих сусідів», – зазначила, зокрема, Людмила Черенько. Також вона порадила не концентруватися лише на негативі, адже він призводить до повного відчаю і зневіри.

    На кінець розмови усі експерти зійшлися на думці, що лише ефективна економіка, платоспроможні освічені громадяни, підтримка національного виробника державою зможуть реально підвищити рівень життя українця і викорінити ганебні явища – заборгованість із виплати загробних плат та бідність людини праці.

    Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

















    Переглядів: 349 | Додав: adminbar | Рейтинг: 0.0/0
    Профспілка працівників освіти і науки України © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz