КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Баришівська районна організація
Каталог файлів
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Категорії розділу


  Пошук

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 04.03.2021, 13:20

  Головна » Файли » Мої файли

  ЗАМІНА ТИМЧАСОВО ВІДСУТНІХ УЧИТЕЛІВ: ПОРЯДОК ОПЛАТИ ПРАЦІ
  12.11.2011, 02:11

  -Які особливості необхідно врахувати при оплаті праці вчителівякі виконують обов'язки іншихучителів на період їх тимчасової відсутності?

  Роз'яснення щодо заміни (заміщення) вчителями тимчасово відсутніх інших учителів надано в спільному листі Міністерства освіти і науки України від 28.11.2008 р. № 1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27,11.2008 р№ 02-5/465 (далі - лист).

  • Як зазначено в листі, керівники навчальних закладів, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї самої спеціальності, забезпечивши оплату праці відповідно до п. 73 (погодинно) чи п. 68 (за тарифікацією) Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі Інструкція № 102), залежно від термінів заміни.

  Згідно з п. 73 інструкція № 102 погодинна оплата для вчителів допускається лише при оплаті їх праці за проведені години заміщення тимчасово відсутніх у зв'язку з хворобою або з інших причин учителів, яке тривало не більше двох місяців.

  Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці вчителів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п. 68 Інструкція № 102, тобто за тарифікацією.

  В окремих виняткових випадках, коли таку заміну забезпечити неможливо, заміщення здійснюється таким чином. Учителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму зі свого предмета дещо наперед, щоб' згодом передати відповідні години вчителю, який нині відсутній, для виконання відсутнім пропущеної програми.

  У такому випадку вчителю, який забезпечує заміну тимчасово відсутнього колеги, додаткова оплата не провадиться, оскільки загальний обсяг педагогічного навантаження не збільшився, а дещо розподілився в часі. Йому виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації протягом усього часу як за період тимчасового, заміщення, так і за дні, коли відповідні години тимчасово передані раніше відсутньому вчителю для виконання програми.

  Раніше відсутньому вчителю після виходу його на роботу виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації, а також здійснюється додаткова оплата за проведені додатково уроки на умовах погодинної оплати праці відповідно до п. 73 Інструкції № 102.

  Стосовно забезпечення керівником заміни вчителями тієї самої спеціальності, то відповідно до ст. ЗО, 33 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99р. № 651 -ХІУ додержання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти та виконання інваріантної складової змісту загальної середньої освіти є. обов'язковими для загальноосвітніх навчальних закладів. Виходячи з цього лист містить положення стосовно обов'язків керівника навчального закладу організувати, як правило, заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями цієї самої спеціальності, а також визначено порядок організації заміни в окремих випадках.

  Якщо учителеві за дипломом присвоєно кваліфікацію вчителя хімії та біології чи математики та фізики, то він має право проводити уроки як з одного, так і з іншого предмета, в тому числі й на умовах зміни.

  При цьому в усіх випадках залучення педагогічних працівників до заміни відсутніх учителів повинно здійснюватись на підставі наказу (розпорядження) директора школи та компенсуватися відповідною заробітною платою за додатково проведені уроки.

  ЗАМІНА НЕ БІЛЬШЕ ДВОХ МІСЯЦІВ ,

  Розмір погодинної ставки заробітної плати визначається шляхом ділення місячної тарифної ставки, встановленої за відповідну норму годин навчального навантаження на тиждень, на середньомісячну кількість годин, передбачену балансом робочого часу на відповідний рік.

  У 2011 році для визначення розміру годинної ставки для оплати годин заміни слід використовувати норми листа Мінпраці та соціальної політики України «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2011 рік» від 25.08.2010 р. № 9111/0/14-10/13.

  Так, при 18-годинному робочому тижні норма робочого часу на 2011 рік складає 900тодин, що в розрахунку на місяць становить 75 годин(900 год. : 12 міс).

  Тому у 2011 році для визначення розміру заробітної плати вчителя за проведені години заміщення ставку заробітної плати, встановлену йому залежно від присвоєної за наслідками атестації кваліфікаційної категорії, необхідно розділити на 75 годин та отриманий результат помножити на фактичну кількість годин заміни.

  Приклад 1. Учитель (вища категорія, 12-й тарифний розряд) у вересні 2011 року заміняв тимчасово відсутнього іншого вчителя впродовж 42 годин. Ставка    заробітної плати такого вчителя станом на вересень 2011 року

  складає 1359 грн.

  Розмір годинної ставки становить 18,12 грн. (1359 грн. : 75 год.) Заробітна плата за години складає 761,04 грн. (18,12 грн. х42 год.) За ці години заміщення виплачується (за наявності підстав) також надбавка за вислугу років, розмір якої залежить від стажу педагогічної роботи, а також надбавка за престижність педагогічної праці у розмірі 20% від годинної ставки заробітної плати.

  Приклад 2. Використаємо умовні дані прикладу 1. При цьому стаж педагогічної роботи вчителя становить понад 20 років.

  За наявності такого стажу відповідно до Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2001 р № 78 «Про реалізацію окремих положень частини першої ст. 57 Закону України «Про освіту»..., надбавка за вислугу років виплачується у розмірі 30% від годинної ставки заробітної плати за всі години заміни.

  Розмір надбавки за вислугу років за 42 години заміщення у вересні 2011 року становить 228,31 грн. (18,21 грн. х 30% х42 год.).

  Відповідно до постанови КМУ. від 23.03.2011 р №   373 «Про встановлення

  надбавки    педагогічним    працівникам...»       розмір   надбавки   за   престижність

  1 педагогічної праці складає 20%   від годинної ставки заробітної плати. Отже, розмір

  такої надбавки за години заміщення у вересні 2011 року (за вичитані за відсутнього

  вчителя 42 години) становить 152,21 грн. (18,12 грн. х 20% х 42 год.).

  У тому випадку, коли один учитель замінював іншого вчителя з предмета, з якого передбачено доплату за перевірку письмових робіт, то за виконання роботи провадиться доплата за всі години заміщення.

  Приклад 3. Учитель української мови і літератури (вища категорія, 12 'тарифний розряд) у вересні 2011 року замінював свого колегу з цього самого

  предмета впродовж 42 годин.

  Відповідно до п. 37 Інструкції № 102 вчителям У-ХІ класів, у тому числі й тим, які ведуть індивідуальні та групові заняття з учнями на дому, провадиться додаткова оплата за перевірку письмових робіт з мов та літератури в розмірі 20% ставки заробітної плати.

  Розмір доплати за перевірку письмових робіт складатиме 152,21 гри. (18,12 грн. х20% х42 год).

  Якщо вчитель відповідно до наказу директора школи виконував обов'язки тимчасово відсутнього класного керівника, то за виконання цього виду педагогічної роботи провадиться додаткова оплата залежно від кількості днів впродовж місяця, коли вона виконувалась.

  Приклад 4. Учитель (вища категорія, 12 тарифний розряд) у вересні 2011 року виконував обов'язки тимчасово відсутнього класного керівника в У

  класі впродовж 14 робочих днів.

  Відповідно до п. 36 Інструкції № 102 вчителям провадиться додаткова оплата за класне керівництво в У-ХІ класах у розмірі 25% ставки заробітної плати.

  Розмір заробітної плати вчителя за заміну відсутнього класного керівника у вересні 2011 року складатиме 216,20 грн. ( 1359 грн. х 25% : 22 (роб. дн. вересня) х 14 дн.). •

  При цьому вчителям, які працюють на умовах погодинної оплати і не ведуть занять під час канікул, оплату за цей час не отримують.

  ЗАМІНА ПОНАД ДВА МІСЯЦІ

  Якщо ж заміна тривала понад 2 місяці, то оплата праці вчителя провадиться за тарифікацією, починаючи з першого дня заміни, включаючи також період канікул

  учнів.

  Приклад 5. Учитель замінював тимчасово відсутнього іншого вчителя на час його відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 126 календарних днів з 7 вересня 2010 року по 10 січня 2011 року, з тижневим навантаженням 9 годин.

  Заробітна плата такого вчителя за виконання навчального навантаження, включаючи період канікул учнів восени та взимку, визначається відповідно до п. 68 Інструкції № 102, а саме шляхом множення ставки заробітної плати на фактичне навантаження 9 годин на тиждень та ділення цього добутку на 18 годин (норму годин, за яку виплачується ставка заробітної плати вчителям). У нашому випадку в розрахунку на місяць розмір зарплати становитиме'679,50 грн. (1359,грн.. х 9 год. : 18 год.).

  Крім того, за цей час провадиться виплата надбавок за вислугу років та престижність педагогічної праці в установлених законодавством розмірах. При виконанні обов'язків класного керівника, за перевірку письмових робіт чи зошитів, за завідування кабінетом, а також за виконання інших видів педагогічної роботи додаткова оплата провадиться на загальних підставах.


  Категорія: Мої файли | Додав: adminbar
  Переглядів: 2922 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Профспілка працівників освіти і науки України © 2021
  Створити безкоштовний сайт на uCoz